Venmo’dan Dev Adım

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
148

PayPal’ın mobil ödeme uygulaması olan Venmo, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak yeni bir adım attı. Artık kullanıcılar bitcoin ve diğer dijital varlıklar uygulama üzerinden alım satım işlemlerini rahatlıkla yapabilecek. Bu durum aynı zamanda kripto para birimlerinin kullanımının yaygınlaşmasına imkan tanıyacak.

Özellikle ABD ölçeğinde en popüler dijital ödeme hizmeti sunan Venmo’nun 70 milyondan fazla kullanıcı bulunuyor. Başlangıç için Bitcoin, Ether, Litecoin ve Bitcoin Cash’in kullanıma açılacağı uygulama ile kullanıcılar kolaylıkla ödemelerini gerçekleştirebilecekler.

Şirketin Kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Darrell Esch, “Amacımız, müşterilerimize kripto para satın alma ve satma sürecini basitleştiren ve tüketicilerin sahip olabileceği bazı genel soruları ve yanlış anlamaları açığa çıkaran kullanımı kolay bir platform sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Venmo’nun, kripto özelliğinin PayPal’ın diğer dijital varlık girişimleri için de kullandığı blockchain altyapı firması Paxos ile ortaklaşa geliştirildiği bilinmekte.

Yazı Etiketleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir