Qtum nedir? Nasıl Çalışır?

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
92
Yazı Kategorileri:
ALTCOINSon Haberler

 

Qtum, işe hazır bir blok zinciri olarak tasarlandı. Mart 2017’de ilk madeni para teklifi (ICO) ile nispeten yeni bir proje.

Güçlü bir ekip ve güçlü destek ile Qtum, en iyi Bitcoin ve Ethereum arasında bir melez olarak düşünülebilir, her ikisinden de iyi parçalar alır ve işletmelerin akıllı sözleşmeler üzerine inşa edilmiş dağıtılmış uygulamaları başlatması için yeni ve erişilebilir bir yer yaratır.

Qtum neden önemlidir?

Qtum, Alibaba, Baidu ve Tencent gibi prestijli ve tanınmış Çin teknoloji şirketlerinden gelen diğer ekip üyeleriyle, yakın zamanda Çin’in “30 yaş altı” arasında biri olarak kabul edilen Patrick Dai liderliğindeki güçlü bir ekibe sahip. ICO sermayelerinin ötesinde, Çin’deki yerleşik melek ve özel yatırımcılardan daha geleneksel sermaye ile destekleniyorlar.

Blockchain dünyasında nadir bulunan Qtum, Ethereum sözleşmeleriyle ve bitcoin ağ geçitleriyle geriye dönük olarak uyumludur ve güncellemelerden sonra bile geriye dönük uyumlu kalacaktır. Bu, platformun kolay benimsenmesine ve alandaki diğer teknolojilerin iyi iş çıkardığına dayanan bir “tak ve çalıştır” metodolojisine izin verir.

Qtum, mobil cihazlarda akıllı sözleşmeleri mümkün kılacak kadar çevik ve esnek bir teknoloji oluşturmak için büyük bir baskı yapıyor ve ayrıca IoT (nesnelerin interneti) cihazlarına genişlemeyi planlıyor. Singapur merkezli Qtum, Asya pazarlarına ve hatta daha spesifik olarak Çin pazarına hitap edecek şekilde konumlanıyor.

Qtum nasıl çalışır?

Qtum, türünün ilk örneği olan bir PoS (hissenin kanıtı) konsensüs protokolüne sahiptir. Bu protokol, doğru şeyi yapmak için ağdaki (düğümler) bilgisayarların anlaşması yoluyla fikir birliğine varır, ancak Qtum farklı ve daha esnek bir şey vaat eder.

Gelecekte Qtum, katılımcıları ödüllendirecek olan iPoS (teşvik edilmiş hissenin kanıtı) mekanizmalarını kullanıma sunacağına söz verdi. Ethereum’dan akıllı sözleşmeleri, bitcoin’den işlem modellerini ve blockchain’i sürdürmek için kanıtı bir araya getiren ilk kripto para birimi olduklarını iddia ediyorlar.

Hem Bitcoin’in işlem modelinden hem de Ethereum’un sanal makinesinden ve akıllı sözleşme modelinden yapısal kod ödünç almak Qtum’a iyi hizmet etti. Bitcoin’in UTXO (harcanmamış işlem çıktı) modeli ve SPV (basit ödeme doğrulamaları) protokolü, yapıya dahil edilir, bu da işlemlerin basit, hafif bir formatta gerçekleşebileceği anlamına gelir. Kurulum aynı zamanda basit cüzdanlar aracılığıyla mobil cihazlarda akıllı sözleşmelere ve Bitcoin gibi para adresten adrese taşınırken yaptığı gibi QR kod tabanlı transferler gibi özelliklere de izin veriyor.

Akıllı sözleşmeler, Qtum’un temel koduna yerleştirilmiştir, böylece hem insanların hem de makinelerin okuyabileceği terimlere çevrilebilirler. Erişilebilirlik ne kadar büyükse, potansiyel pazar boyutu o kadar büyük ve ağ o kadar güçlüdür.

Qtum, başkalarının iyi yaptıkları konusunda hızla yenilik yapıyor ve bu özellikleri yeni, şık ve güçlü bir pakette bir araya getiriyor.

Yazı Etiketleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir