Ontology Coin Nedir? ONT Geleceği Nedir?

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
87
Yazı Kategorileri:
ALTCOINSon Haberler

Muhtemelen Bitcoin ve Ethereum gibi en popüler kripto para birimleri hakkında her şeyi biliyorsunuz, ancak Ontology gibi daha yeni, daha küçük projeler var. Ontology coin hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, doğru yere geldiniz.

 

Bu eksiksiz Ontology coin kılavuzunda, size bu kripto para birimi hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım: projenin giriş ve çıkışları, artıları ve eksileri ve arkasındaki ekip.

 

İlk olarak, Ontolojinin nasıl başladığına ve amacının ne olduğuna dair bir genel bakış sunacağım. Bundan sonra, teknolojinin nasıl çalıştığını gerçekten basit bir şekilde açıklayacağız.

 

Ayrıca, gerçek dünya kullanımının yanı sıra güvenlik özellikleri ve satın alabileceğiniz platformlar (Binance gibi) gibi konuları da ele alacağız. Her zaman olduğu gibi, kripto para birimlerinizi güvenli cüzdanlarda saklayın. Hangisini seçeceğinizi bilmiyorsanız, Ledger Nano X veya Trezor Model T’ye bakın.

 

Ontology coinin ne olduğunu öğrenerek başlayalım!

 

Ontology, merkezi olmayan kimlik ve veriler konusunda uzmanlaşmış, yüksek performanslı, açık kaynaklı bir blok zinciridir.

 

Ontology, Li Jun tarafından kuruldu ve platformun erken gelişimi sırasında Onchain’in geliştirici ekibinin birkaç üyesinden teknik destek aldı. Ancak beni yanlış anlamayın, bu platformlar farklı hedefleri olan tamamen ayrı projeler olarak çalışıyor.

 

Esasen, Ontology, her büyüklükteki işletmenin mevcut sistemlerini tamamen değiştirmek zorunda kalmadan, şirketlerinde blockchain teknolojisini kurmaları için bir yol olarak yaratıldı.

 

Daha da iyisi, Ontology’nin arkasındaki ekip, onu gerçekten çok basit bir süreç haline getirmek istedi ve blockchain teknolojisi hakkında bilgisi olmayan işletmeler için mükemmel hale getirdi.

 

Ontology coin yolculuğunun başlangıcıyla ilgili en ilginç şeylerden biri, bir Ontology ICO’ya sahip olmamalarıdır. Bunun yerine Ontology, coinlarını NEO coin sahipleri ve Ontology e-posta bültenine abone olanlar da dahil olmak üzere çeşitli insanlara hava yoluyla (ücretsiz olarak transfer etti)! Ayrıca özel yatırımcılardan fon aldılar.

 

 

 

Unutulmaması gereken önemli olan, Haziran 2018’de Ontology’nin kendi MainNet’ini başlattığı ve şu anda NEO blok zincirinden ayrı olarak çalıştığıdır.

 

Ontoloji Nasıl Kullanılabilir?

Ontology coinin ne için yaratıldığını anlamak oldukça zor bir görev olabilir, bu yüzden gerçek dünya örneğiyle başlamanın en iyisi olacağını düşündüm. Yerel doktorunuzun muayenehanesinde tutulan kendi tıbbi kayıtlarınızı düşünün.

 

Her randevunuz olduğunda, doktor hastalığınız ve tavsiyeleriniz (reçeteli ilaçlar gibi) hakkında notlar alacaktır. Notlarınız ayrıca sahip olduğunuz alerjiler ve aldığınız normal ilaçlar gibi bilgileri de içerecektir.

 

Ontology Coin Hakkında Tüm Gerçekler

 

Peki farklı bir şehir, hastane veya yerel eczanede doktora giderseniz ne olur? Bu bireysel merkezler, önce doktorunuzdan izin istemeden kayıtlarınıza erişemeyebilir. Neden? Eh, iki ana sebep var.

 

Veri koruma yasaları, özel bilgilerinizin, isteyen kişilerle paylaşılmasına izin vermez. İkincisi, her bir organizasyonun kendi merkezi sistemleri olacaktır, bu da her halükarda bilgi paylaşımını zorlaştırır.

 

Ancak, Ontology projesinin bu sorunları çözebileceği yer burasıdır. Yukarıdakiyle aynı örneği kullanarak, tıbbi kayıtlarınız Ontology ağına yerleştirilebilir ve bu ağ onları diğer blockchain sistemlerine bağlayabilir. Tedarik zincirindeki tüm kuruluşlar aynı blok zincirine bağlanabilse de, her biri hangi bilgilerin paylaşılacağına karar verebilir.

 

Kendi ülkenizdeki tüm hastaneler tıbbi kayıtlarınıza tam erişim sağlayabilirken, eczane kimliğiniz gibi yalnızca temel bilgilere erişebilir. Blok zinciri endüstrisinde buna “İzin Erişimi” denir.

 

Bu, Ethereum gibi diğer blok zincirlerinden tamamen farklıdır, çünkü yalnızca halka açık defterde herkesin görmesi için gönderilen bilgiler değil, aynı zamanda blok zincirleri de açık kaynaklı. Sonuçta bu, belirli bilgileri gizli tutması gereken işletmeler için ideal olmayacaktır. Ontology bunun için yaratıldı.

 

Yazı Etiketleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir