Neden Belediyeler Coin Çıkartmıyor? Datça Belediyesi Coin Çıkartacak

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
66
Yazı Kategorileri:
Genel

Muğla’nın gözde tatil beldelerinden olan Datça Belediyesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla tüm dikkatleri üzerine çekti.

Belediye vatandaşlardan çıkaracakları kripto para için isim önerilirinde bulunmalarını talep etti.

Türkiye’nin önemli tatil beldelerinden birisi olan Datça’da ilçe belediyesi bir kripto para dünyasındaki faaliyetlerine devam edecek gibi duruyor. Biliyorsunuz belediye daha önce de bir tweet’i NFT olarak satışa sunmuştu.

Belediye tarafından bugün yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı ve vatandaşlardan coin’e isim önerisi istendi:

“Datça Belediyesi olarak çıkarmayı düşündüğümüz Coinimizin adı sizce ne olmalı?”

Bu isimler içerisinde en çok öne çıkan isim ise ‘’Datcoin’’ oldu. İsim hem kulağa hoş gelmesiyle hem de belediyenin ismini yansıtmasıyla kullanıcılar tarafından da yoğun beğeni aldı.Belediye’nin Kripto paranın ismini kısa süre içerisinde Twitter aracılığıyla açıklaması bekleniyor

NFT Satışı Yapmıştı

Datça Belediyesi daha önce de NFT satışı yapmıştı. Sizlere duyurduğumuz gibi Datça Belediyesi 14 Şubat’ta atılan bir tweet’i NFT olarak satışa çıkarmış, geliri de ihtiyaç sahibi kız öğrenciler için kullanılacaklarını dile getirmişti.Belediyenin bu paylaşımı da yoğun ilgi görmüştü

Datça belediyesine vatandaşları bu tür dijital girişimlerinden dolayı büyük destek oluyor ve daha fazlasını beklediklerini tüm sosyal medya aracılığıyla dile getiriyor. Öte yandan Türkiye’nin diğer belediyelerinde yaşayan vatandaşlarda kendi belediyelerinden bu tür adımlar beklediklerini sıkça dile getirmekte.

 

Yazı Etiketleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir