Grin Coin (GRIN) Nedir? Algısını Kırabilecek Mi?

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
74
Yazı Kategorileri:
Genel

 

Her çıkacak coin için öncelikli kıyaslama Bitcoin’dir.

Genellikle kripto para borsalarında bu coinlerin neyi çözümlediği ilk meseledir. Bir çözümü olmalı her coin ve teknolojisi mutlaka dertlere deva olmalıdır. En azından firma kendisine alıcı bulmak adına bir yaklaşım yapmalıdır.

Grin Coin ne yapıyor?

Aslında hiçbir çözümü ve analinizi bulunmamaktadır. Çoğu kripto severler tarafından gereksiz coin olarak adlandırılıyor. Fokus olarak MimbleWimble denilen sistem üzerine kurgulanmış, ölçeklendirme sistemi ile çalışan para fikridir.

Vadedilenlerin dışında neleri yapmayacağına odaklanmış bir coindir. Bunu anlamak adına birazcık da olsa MimbleWimble sistemini bilmek gerekiyor. Bu durum coin yatırımına giren herkesi bir şeyler öğrenmez zorunda bıraktığından yorucu olmaktadır.

Peki özet bilgi verecek olursak;

MimbleWimble Nedir?

Blockchain boyutunu küçültmek adına yapılmış blokzincir protokolüdür. 2 konuyu merkezine alıyor. İlki gizlilik.

İkincisi; ölçeklenebilirlik.

1-Gizlilik : ECC şifreleme yöntemi. Eğri şifreleme diyebiliriz.

Çevrimiçi olmadan para transferine çözüm buluyor.

2- Ölçeklenebilirlik : Eski yöntemleri ortadan kaldırmak için algoritma üretme sistemidir. madencilik yoluyla yaratılan paranın toplamını toplam arz ile çapraz referans alarak blokları daha fazla doğrulayabiliyor.

 

Peki Grin Nedir?

Açıkladığımız gibi özetle takas etme sistemini ölçeklendirmektir diyebiliriz. Adreslerin olmadığı, işlem hacimlerinin tüm aracılarla eşitlenebilmesidir. Aslında konuyu kendimizce şöyle açıklayabiliriz, işlem hacmi ve miktarından ziyade kullanıcı bazlı ve bunun sayısı önemli diyebiliriz.

Bitcoin ile farkını Grin adına değer havuzu olma yolunda gibi yorumlarsak, para olma yolunda gidiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir