Facebook, Kripto Para piyasasında nerede olacak? Libra Coin Nedir?

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
142
Yazı Kategorileri:
ALTCOINKRİPTO HABERLERİ

Kurumsal firmalar artık gelişen coin işinde kendi coinlerini çıkartmak ya da var olan coinler üstünden şirket bütçelerine kaynak sağlıyorlar. Öncülüğünü TESLA ile Elon Musk yaparken, dünya devi Facebook’un ne yapacağı merak konusuydu.

Tabi ki dünya bu coin eğilimine girdiğinde, Facebook coin çıkartacağını duyurdu. Çıkarmayı planladığı coin için Libra Coin olacağını duyurdu. Bu yıl 2021 yılı içerisinde Libra çıkacak gibi duruyor. Fakat gelişmeler çok listelenmemekle beraber, netlik kazanmıyor.

Peki bu Libra Coin Nedir?

Üniversite odasında hikayesi başlayan Amerika’nın gözbebeği Facebook sonunda kendi coini çıkartıyor. Bunun altındaki teknoloji altyapısı zayıf olan ülkelerde ucuz ve kolay transfer edilme işidir. Libra Coin diğer coinler gibi blok zincir tabanlı olup, bu ağ üstünden çalışacaktır. Libra Coin bu durumda diğerlerinden ne olacakta farkı olacak?

Diğerlerinden ayrıldığı en önemli özellik, kullanıcılarının da bu coini geliştirebilecek olmasıdır. Facebook ile iletişime geçildiğinde geliştirme ekibi içerisine girebiliyor olacaksınız.

Kendi geliştirdiği cüzdan olan Calibra ile gerçekleşecek. Doğal olarak Facebook kendi ürünleri olan Whatsapp ve Messenger platformlarında senkron olacak ve kolay işlem yapabilecekler.

Peki gelelim sadece Facebook mu destekliyor?

Visa, Spotify, Uber, Vodafone gibi şirketler destekleyeceğini söyledi.  Finansal olarak geleceği konusunda umut vadeden coin için herkes çıkacağı tarihe odaklanmış olarak beklemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir