Elrond (EGLD)

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
143
Yazı Kategorileri:
ALTCOINKRİPTO HABERLERİ

Adaptive State Sharding ile ölçeklendirilmiş ve Secure Proof of Stake firkir birliği yazılımını kullanan Elrond, ölçeklenebilir, hızlı ve güvenli bir blok zinciri platformudur.

Elrond Coin, Elrond patformunda ağ ücretlerini ödemek, stake etmek ve doğrulayıcıları ödüllendirmek için kullanılan yerel bir kripto para birimi olarak piyasalarda karşımıza çıkmaktadır. Elrond ilk olarak Ağustos 2019’da duyurulmuş ve ana ağı Temmuz 2020’de yayına girmiştir.

Elrond projesi, 2017 yılında Mincu kardeşler tarafından kurulmuştur. Ancak proje 2019’da duyurulmuş ve Elrond başarılı testnet sürecinin ardından Temmuz 2020’de mainnet’e alınmıştır. Benjamin Mincu, CEO olarak çalışırken Lucian Mincu, Elrond projesinin CIO’luk görevini yürütmektedir. Mincu kardeşler Elrond’u kurmadan önce, bir dijital varlık yatırım fonu olan Metachain Capital’ı kurmuşlardır. Mincu kardeşlere ait Metachain Capital ve Elrond projesinin yanı sıra, ICO’lar için analitik yayınlar paylaşan ICO Market Data adlı başka bir girişimleri de mevcuttur. Bu sebeple, Elrond ekibi, kripto alanında oldukça deneyimli ve donanımlı profesyonellerden oluşmaktadır.

Elrond, iki temel unsuru kullanarak güvenlik, verimlilik, ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sağlamaya odaklanan yüksek verimli bir halka açık blok zinciridir. Bunlar; Uyarlanabilir Durum Paylaşımı ve yeni bir Güvenli Teminat Kanıtı (“SPoS”) konsensüs mekanizmasıdır.

Elrond projesi kapsamında 5 saniyelik gecikme ve minimum maliyetle (5 parçaya göre) 10000 TPS’ye kadar işlem yapılabilmektedir. Proje, programlanabilir para ve dApp’lerin kolay dağıtımı için bir platform olmayı ve böylece açık, izinsiz, sınırsız, küresel olarak erişilebilir bir internet ekonomisinin omurgası olmayı hedeflemektedir. Bu çerçevede Elrond’un amacı, yüksek verim, hızlı işlem hızı ve düşük işlem maliyetidir.

Elrond proje kapsamında anahtar unsurlar barındırmaktadır. Buna göre anahtar unsurlar şunlardır:

  • Elrond, Adaptive State Sharding ve Secure Proof of Stake fikir birliği mekanizması aracılığıyla güvenlik, verimlilik, ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sağlamayı amaçlayan yüksek verimli bir genel blok zinciridir.
  • Elrond; Google, Microsoft, Intel, NTT’de teknik deneyime sahip, Bilgisayar Bilimi alanında Doktora (“CS”) ve blok zinciri geçmişine sahip girişimciler, mühendisler ve araştırmacılardan oluşan bir ekip tarafından oluşturulmuştur.
  • Elrond şu anda testnet aşamasındadır ve programlanabilir para ve dApp’lerin kolay dağıtımı için bir platform olmayı, böylece açık, izinsiz, sınırsız, küresel olarak erişilebilir bir internet ekonomisinin omurgası olmayı hedeflemektedir.
  • Elrond, küresel ölçeklenebilirlik ve neredeyse anında işlem hızı elde etmek amacıyla blok zinciri mimarisinin tamamen yeniden tasarımıdır.

Elrond (EGLD) Coin’in pazar verilerine bakıldığında toplam arzının 31.415.926 EGLD olduğu görülmektedir. Yine pazar verileri dikkate alındığında ve 52 haftalık göstergelere bakıldığında en yüksek fiyatının 245.56 Amerikan Doları, en düşük fiyatının ise 6.80 Amerikan Doları olduğu gözlemlenmektedir.

Yazı Etiketleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir