DECRED (DCR)

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
77
Yazı Kategorileri:
ALTCOINSon Haberler

 

Decred, topluluk girdileri, açık yönetim, sürdürülebilir finansman ve kalkınma üzerine bir kripto para birimidir.

Decred, daha sağlam bir para birimi sağlamak, madenciler ve kullanıcılar arasında bir denge oluşturmak için hibrit bir uzlaşma sistemini kullanmaktadır.

Topluluğun izni olmaksızın küçük bir grubun işlem akışını veya DCR’de yapılacak değişiklikleri domine etmesini engellemek için proof-of-stake ve proof-of-work algoritmalı madencilik sistemi kullanır.

2015 yılında ortaya çıkan Decred (DCR), merkeziyetsizlik hususunda diğer kripto paralarının da üstesinden gelebildiği birçok aşamayı katetmiştir. Bu yönüyle sektör içinde birçok geliştiricinin de bu proje dahilinde fikirleri yer bulmuştur. Bunların içinde atomik swap, yatırımcıların projenin geleceğine dair demokratik bir katılımına izin veren Politeia ve Decred’in kendine has merkeziyetsiz borsası da vardır.

Decred, hem Proof-of-Work hemde Proof-of-Stake algoritmalarını kullanan hibrit bir blockchain platformudur. DCR coin sahipleri işlemleri onaylayabilir ve bahis ödülü için farklı tekliflere oy verebilmektedir. Bununla birlikte Decred, Bitcoin’e benzer basit bir madencilik süreci de sağlamaktadır. DCR coin arzının %60’ı madencilere, %30’u seçim hakkı olanlara ve %10’u madenciler tarafından projenin gelişmesine fon olarak kullanılmaktadır.

Decred ayrıca Lightning Network’ü uygulamayı planlamaktadır. Bilindiği üzere Lightning, blockchain ağının ölçeklenebilirliğini ve işlem hızını artırmaktadır.

Pazar verilerine bakıldığında ise Decred’in toplam arzının 12.856.992 olduğu bilinmektedir. Aynı şekilde Pazar içerisinde DCR’nin 52 haftalık verilerine bakıldığında da en yüksek değerinin 250 Amerikan Doları, en düşük değerinin ise 10,99 Amerikan Doları olduğu görülmektedir.

Yazı Etiketleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir