Dash Nedir?

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
94
Yazı Kategorileri:
ALTCOINSon Haberler

 

Transferleri anlık olarak gerçekleştirebileceğiniz, düşük işlem ücretine sahip olan Dash, sadece hızlı ve düşük maliyetli değil aynı zamanda gizliliğe ve kullanılabilirliği de hedefliyor.

Dash, herhangi bir merkezi otoriteye ihtiyaç duymadan, dünyanın herhangi bir yerinde, hızlı, kolay ve çok düşük maliyetlerle ödemeler yapabilmeye olanak sağlayan bir krşpto para birimidir. Merkezi olmayan, eşler arası ağa (P2P) dayalı olan ve güçlü kriptografik şifreleme metodlarıyla korunan blockchain sayesinde Dash, güvenli ve kullanıcı dostu bir ödeme yöntemi sunmaktadır. Dash, Bitcoin’e kıyasla daha hızlı ve düşük maliyetlidir; altın ya da nakit paraya göre daha bölünebilir. İnternet ödemeleri ve günlük hayattaki harcamalar için uygundur.

2014 yılında ortaya çıkan Dash projesi, ilk başta hız ve kullanıcılar arasında basitçe takas edilebilir olmaya odaklandı. Nakit paraya pratik bir alternatif olmayı amaçlayan Dash, hem çevrimiçi hem de fiziksel satış noktalarında kullanıma uygun olarak dizayn edildi.

Düşük işlem ücretleri ve hızlı transfer edilebilmesi nedeniyle Dash, hem kredi kartları hem de nakit para için alternatif bir ödeme aracı olarak kullanılabilir. Dash ayrıca, kullanıcılarına Anında Gönder (InstantSend) ve Gizli Gönder (PrivateSend) seçeneklerini de sağlamaktadır. Dash ağına bağlı Masternode’lar aracılığıyla kullanıcılar, 1–2 saniye gibi sürelerde onaylanan transferler yapabilir veya sadece alıcı ve gönderici tarafından takip edilebilen gizlilik odaklı transferler de Dash ağında gerçekleştirilebilmektedir.

Yazı Etiketleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir