Çinli Yetkililer Kripto Varlıkların Yatırım Aracı Olarak Değerlendirdi

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
93
Yazı Kategorileri:
ALTCOINSon Haberler

Çinli yetkililer kripto varlıkları yatırım aracı olarak değerlendirdiklerini ifade etti.

 

Asya’da ekonomik entegrasyonu teşvik etmek için organize olan Boao Forumu (Boao Forum for Asia)’nun geçtiğimiz hafta düzenlenen Zirvesi Toplantısında Yönetim Kurulu üyelerinden Zhou Xiaochuan ve Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Li Bo kripto varlıklar üzerinde değerlendirmelerde bulundu.

 

Çin dahil bir çok ülkenin kripto varlıkların birer yatırım aracı olarak incelediğine değinen Li Bo, gelecekte kripto varlıkların yatırım aracı veya alternatif bir yatırım kaynağı olarak değerlendirileceğine olan inancını ifade etti.

 

Çinli yeklilerin üzerinde durduğu hususlar arasında kripto varlıkların birer şifrelenmiş varlık olduğunu dolayısıyla bir yatırım seçeneği olarak değerlendirilebileceği yer almaktadır. Para birimi ile kripto varlığı karıştırmamak gerekir. Kripto varlıkların yatırım aracı olarak düşünüldüğünde bu durumun güvence altına alınması için bir takım düzenlemelerin yapılması yatırımcılar açısından güvenilirliği artırıcı bir etkiye sahip olacaktır.

 

Özellikle piyasaya yeni giren yatırımcılar açısından dikkat edilmesi gereken nokta ise dijital varlıklar ve dijital para birimleri arasındaki ayrımın bilinmesidir. Dijital para birimi çok sayıda ödemeyi desteklediği için kesinlikle reel ekonomi için iyi bir potansiyele sahiptir. Dijital varlıkların da reel ekonomiye ne gibi faydaları olacağı konuları netleştiği ölçüde konu üzerindeki spekülasyonların da azalması beklenmektedir.

 

Bilindiği üzere Çin 2017 yılında kripto paralarla ilgili kısıtlamalar ve yasaklamalar getirmişti. Daha sonraki süreçlerde ise kademeli olarak yasaklar gevşetildi ve bir noktadan hükümet tarafından teşvik edilmeye başlandı. Yapılan bu açıklama ile Çin’in kripto varlıklara dair serüvenindeki olumlu dönüşüm oldukça dikkat çekti.

Yazı Etiketleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir