BTT(BitTorrent) Nisan Ayında Üzecek Mi? Sevindirecek mi?

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
154
Yazı Kategorileri:
ALTCOINKRİPTO HABERLERİ

Dosya paylaşım platformunun en büyüğü olan BitTorrent nisan ayına girerken güzel bir artış sergiledi. Asıl hareketine başladı mı sorusuyla yatırımcılarını heyecanlandırdı. Fakat son düzeltmesiyle hala gündemdeki yerini koruyor. Peki BTT’ye nasıl yaklaşacağız?

TRON ekosistemi üzereinde kendi kripto para birimini başlatan BTT, TRON ile de bağlantılı olarak takip edilmesi gerekiyor.

Çünkü BTT; internet üzerinden dosya paylaşımı olarak sistemi yıllardır götürüyorlardı. Şuan 100 milyonu aşan kullanıcısı olduğunu resmi rakamlarla görebiliyoruz. Sistem üzerinde 100 milyon kullanıcı demek, gelişen teknolojide bu kişinin daha üstüne çıkacağına yorumlanır. Bağımsız sunucu protokolü sayesinde sınırlı sayıda sunucuya ihtiyaç olmadan dosya paylaşımı yaptırabiliyor. Peki biz bunu nasıl değerlendireceğiz?

Öncelikle coin ve token farkını bilmemiz gerekiyor. BitTorent  Token’dır. Başta da söylediğimiz gibi TRON üzerinde çalışmaktadır. TRC-10 token sistemidir.

BTT 28 Ocak 2019 tarihinde piyasaya çıkmasıyla, kısa sürede gelişimini kanıtladığını düşünüyoruz. Çünkü bu sırada kendi teknolojileri olan dosya paylaşımı yapabilmesi teknolojisine yatırım yaptı.  BTT token, bu ekosistem üzerinde cüzdanlarda saklanıyor. Yani bu cüzdanlar sayesinde kripto para çeşitlerini kendisine ekleyebiliyor.

Firma analizini yaparken o meşhur whitepaper önemli duruma geliyor. Yani yatırımdan önce BTT whitepaper incelenmeli. Burada 990 milyar BTT piyasaya çıkacağından bahsediliyor. Doğal olarak şuan 221 milyar BTT token alım satım içerisinde kullanımdadır. Bu açıdan baktığınızda geleceğinin parlak olacağına yorumlayabiliriz. Zaten Token arkasında firmanın yıllarca herkesin tanıdığı, bildiği ve kullandığı sistemin markası olan BitTorent bulunmaktadır.

BitTorrent ile kısa önemli vurguyu yapmadan konuyu geçmeyelim. Yatırımcıları TRON ekosistemine girdiğinden beri kara kara düşündüğü dönemler oldu. Çünkü eski yöneticilerinden olan BitTorrent firmasının bu anlaşmayla istifa etmesi kafalarda soru işareti bıraktırdı. Sebebi olarakta, TRX ağından küçük ve yetersiziz dedi. Yani hacimsel olarak sorunlar olabileceği hala net olarak cevaplanmadı.

BTT o yüzden Nisan 2021 ayı içerisinde büyük artış sonrası düzeltmesinin ne olacağına bağlı geleceğini netleştirmiş olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir