BTCST Nedir? Madenciliğin Gücü Nereye Evriliyor?

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
77
Yazı Kategorileri:
Genel

Bitcoin madenciliğine katılımın önündeki önemli bir engel, sınırlı sayıda çıkış seçeneğidir. Bitcoin Standard Hashrate Token (“BTCST”), Bitcoin madenciliğine borsa düzeyinde likidite getirerek bu sorunu çözer. Her BTCST, saniyede 0,1 terahash (“TH / s”) Bitcoin madencilik gücü ile teminatlandırılır. BTCST’leri stake ederek, token sahipleri, stake edilen madencilik gücüne karşılık gelen günlük Bitcoin dağıtımları alacak. Ve BTCST’nin piyasa fiyatı, temel madencilik gücünün indirimli nakit akışı olarak belirlenebilir olduğundan, ikincil ticarette BTCST, likidasyon riskinden arınmış, kaldıraçlı bir Bitcoin belirteci olarak çalışacaktır. BTCST, Grayscale Bitcoin Trust’ın Bitcoin için kurumsal likidite oluşturmasına benzer şekillerde Bitcoin’in madencilik gücü için verimli bir pazar yaratacak.

Bitcoin madenciliği, sınırlı likiditeye sahip karlı bir girişimdir. Çoğu madenci ekipmanı yıllarca elinde tutmak veya seyrek satışlar için komisyonculara güvenmek arasında seçim yapın. Bu likidite eksikliği, Bitcoin madencilerinin madencilik makinelerinin fiyat dalgalanmalarına karşı önlem almak veya bunlardan kâr elde etmek için birkaç yolu olduğu anlamına geliyor. Aynı sorunlar, yeni gelenleri Bitcoin madenciliğine ciddi şekilde katılmaktan da caydırıyor. Son olarak, tüccarlar genellikle bu risklere sahip olmak için Bitcoin madenciliği riski elde etme ilgisine sahipken, uzun Bitcoin seçenekleri olarak görülebilir, yüksek işlem maliyetleri bu tüccarları caydırır.

Yeni bir pazar için olgun bir fırsat var. Bulut madenciliği mükemmel olmayan bir çözümdür. Bulut madenciliği madenciliğe giriş engelini azaltırken, standardizasyon eksikliği ve güçlü ürün birleştirme, piyasaların madencilik sözleşmeleri etrafında şekillenmesini zorlaştırıyor.

Bu sorunu Bitcoin Standard Hashrate Token ile çözmeyi öneriyoruz (“BTCST”), standartlaştırılmış Bitcoin madencilik gücü ile teminatlandırılmış bir belirteç.

Madencilik gücünü BTCST’ye standardize edip tokenize ederek ve borsa ticareti için coinu listeleyerek, tüccarların madencilik riskine olan ihtiyacını karşılarken madencilik enerji piyasasına borsa düzeyinde likidite getirebiliriz.

Her BTCST, gerçek Bitcoin madencilik gücünün standartlaştırılmış bir birimi tarafından teminatlandırılmış bir belirteçtir. Coinin tutulması yasal ve işlevsel olarak temel madencilik gücüne sahip olmakla eşdeğerdir; Tokeni zincir üzerinde stake etmek, stake sahibine Bitcoin’de madencilik ödülleri alma hakkı verir; ve BTCST’nin büyük borsalarda listelenmesi, tokenize edilmiş Bitcoin madencilik gücüne anlamlı bir likidite getirecektir.

BTCST, Bitcoin madencileri ve bir olmak isteyenler arasında verimli bir pazar yaratır. BTCST ticareti yaparak, piyasa katılımcıları herhangi bir boyutta, herhangi bir zamanda ve düşük maliyetlerle Bitcoin madenciliğine serbestçe girebilir ve çıkabilirler. BTCST tarafından tokenize edilmiş madencilik gücü olmayan madenciler bile, madencilik makinesi fiyat dalgalanması risklerinde karları yakalamak veya bunlara karşı korunmak için coini kullanabilir.

BTCST ayrıca madencileri genel olarak tüccarlar ile buluşturur. BTCST’nin piyasa fiyatı, kaldıraçlı bir Bitcoin belirteci olarak çalışacağından, BTCST, tescilli ve algoritmik tüccarların çeşitli ticaret ihtiyaçlarını daha önce ulaşılamayan şekillerde karşılayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir