Bitcoin Değer Deposu olacak

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
118
Yazı Kategorileri:
BITCOİNKRİPTO HABERLERİ

Amerikan Merkez Bankası’nın (Federal Reserve Bank) 12 bölgesel Merkez Bankası’ndan biri olan Dallas FED’in Başkanı Robert Kaplan, Teksas A&M Bitcoin Konferansı’nda dijital paralar ve kripto paralar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Öncelikle Çin’deki dijital yuan deneyi gibi, Bitcoin benzeri bir kripto para birimi ile dijital para birimi hakkında yapılan tartışmalar arasında ayrım yapılması gerektiğini söyleyen Kaplan, ne kadar geniş çapta benimsenirse o derece değerleneceğini düşünüyor.

Ayrıca şu an, Bitcoin’in bir değer deposu olduğunu ve bu durumun ilerleyen süreçlerde de gelişeceğine inanan FED Başkanı, merkez bankası dijital para birimlerinin yerini kripto para birimlerinin alacağını dile getirdi. Kendisinin ve ekibinin yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve bitcoin ve diğer kripto para birimleri üzerinde çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Son olarak Boston Federal Rezerv Bankası ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), 2021’in üçüncü çeyreğinde bir dijital doların ve en az iki prototipini açıklamayı planlıyor.

Yazı Etiketleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir