Algorand nedir? (ALGO)

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
61
Yazı Kategorileri:
Genel

Algorand, işlem hızlarını artırarak ve işlemlerin ağında nihai olarak kabul edilmesi için gereken süreyi azaltarak kripto para birimi için olası kullanım durumlarını genişletmek isteyen bir dizi yeni projeden biridir.

Resmi olarak 2019’da piyasaya çıkan Algorand, bu nitelikleri kripto para birimlerinin geleneksel olarak tasarlanma şeklinden sapan kararlarla elde etmeyi amaçlıyor.

Bunlardan en önemlisi, Algorand’ın her yeni blokla ekonomisine sunduğu ALGO kripto para birimini cüzdanlarında belirli bir miktarda para birimi tutan herkese dağıtmasıdır.

Algorand ayrıca, kullanıcıların hem yeni hem de mevcut varlıkları temsil edebilen akıllı sözleşmeler (merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için programatik sözleşmeler) ve belirteçler oluşturmasına olanak tanır.

Bu özellikler, çeşitli girişim yatırımcılarını, platformun gelişimini finanse etmek için gerçekleştirilen ALGO’nun erken özel satışlarına çekmede başarılı oldu.

Algorand’in neden değeri var?

Algorand yeni bir halka açık blok zinciridir, yani teknolojisi yeni olsa da, gerçek dünya piyasa koşullarında henüz çok fazla test görmemiştir.

Kullanıcılar, Algrorand’ın teknik özelliklerinin yeni tür merkezi olmayan uygulamalar tasarlamak ve başlatmak isteyen geliştiriciler için tercih edilen blok zinciri olacağına inandıklarında ALGO kripto para birimini değerli bulabilirler.

Yatırımcılar, bir blockchain operasyonuna katılmanın maliyetini düşüren Proof-of-stake blok zincirlerinin nihayetinde piyasada daha başarılı olacağına inanmaları halinde Algorand’ı bir kripto para birimi portföyünün uygulanabilir bir parçası olarak görebilirler.

Token Ekonomisi

Protokolün gelişimini denetleyen ve finanse eden kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Algorand Vakfı, ALGO kripto para biriminin yalnızca 10 milyar biriminin oluşturulacağını söylüyor.

Algorand, dolaşımdaki arzının resmi sayımını tutan bir blok gezgini tutar.

Vakfın protokolün başlamasından sonraki beş yıl içinde tamamlanmasını beklediği dağıtım takvimi aşağıda bulunabilir:

Genel Token Dağılımı:

3.0 milyar

İlk 5 yıl içinde dolaşıma (başlangıçta açık artırma yoluyla) enjekte edilecek tahmini algolar

1.75 milyar

Tahmini katılım ödülleri (zamana dağıtılır)

2.5 milyar

Röle düğümü koşucuları (zaman içinde dağıtılır)

2.5 milyar

Algorand Foundation & Algorand, Inc.

0.25 milyar

Son kullanıcı bağışları (zaman içinde dağıtılır)

Algorand Vakfı, ödemelerin nasıl işlediği ve kullanıcıların blok zincirine katılımları için yeni fonlar almayı bekleyebilecekleri zaman hakkında ek ayrıntılar da yayınladı.

Yazı Etiketleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir