100 Unicorn= 1 Kripto Borsası

Beğeni:
0 0
Görüntüleme:
75
Yazı Kategorileri:
Genel

 

Coinbase halka arz edilecek, coinbase halka arz edildi derken günler geçti ve gündemi bayağı oyaladı. Kripto para borsalarındaki firmalar aynı zamanda kripto para borsası haricinde de gözünü normal para borsalarına dikti.

Coinbase kripto para borsası, halka arzdan sonra Amerika’da Nasdaq açık arttırma ile fiyatlanmaya çalıştı.

İlk halka arzın bedeli 100 milyar doları aşması aslında konunun ne kadar futuristik olduğunun göstergesi olarak göze çarpıyor.

Halka arz Z kuşağı neslinin en çok değer verdiği ve önemsediği olarak bilinirken, Coinbase Global INC. Konu gündeme geldiği anda 90 milyar doları toplamıştı. Hisse başına düşen 350 Dolar değerlendirme aslında giriş konusunda Amerika borsası düşünüldüğünde, çok ucuz olarak değerlendirilebilir durumdadır.

Özel lansman ile mart sonu halka arz edilecek konusundan sonra durum 375 dolara el değiştirdi.

Fiyat endeksiyle yorumlayacak olursak, özel satışlarda kısıtlayıcı kurallar olabilir.

Özel piyasa ile Nasdaq aslında Türkiye üzerinden de BİST 100 ve BİST 30 endeksinde istediğini alamayan yatırımcıların ilgisi üzerine kaymıştı. Peki referans fiyatlarını belirlerken neye göre belirlemeleri gerekmektedir.

Coinbase ilginin arttığını fark etmiş olmalı ki, konuyu gündeme dair kripto para çıkartmak yerine, normal borsalara aktarmış olması bir yandan da kripto para yatırımcısı olmayan insanları mutlu etmiştir. Çünkü borsanın geleceğini de garantiye almıştır.

Yatırımların % olarak değişimleri kripto para piyasası kadar değişken olmasa da, borsalar üzerinden pandemi etkisiyle artan Netflix, Apple, Tesla gibi hisselerle yarışacağı anlamına gelmiştir.

İzleyip göreceğiz.

Tebrikler Coinbase.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir